Internet Explorer na iOS i Androidzie dzięki RemoteIE

Internet Explorer był dotychczas dostępny wyłącznie na systemach operacyjnych Microsoftu. Gigant z Redmond postanowił jednak udostępnić swoją przeglądarkę także na innych platformach. Użytkownicy iOS, Androida czy OS X mogą już korzystać z nowej przeglądarki.

Nie oznacza to jednak, że Microsoft nagle wydał swoją przeglądarkę na wszystkie popularne platformy. Zamiast tego w sieci pojawiło się nowe narzędzie – RemoteIE, które umożliwia dostęp zdalny do najnowszej wersji Internet Explorera, domyślnie zainstalowanej w Windows 10 Technical Preview.

Całość jest emulowana na serwerach Microsoftu, a do dostępu użytkownik potrzebuje aplikacji Azure Remote. To właśnie dzięki temu przeglądarkę można uruchomić na Androidzie, iOS czy chociażby OS X.

Po co w ogóle powstało takie narzędzie? Z pewnością nie po to, aby fani mogli korzystać z przeglądarki, bowiem nie jest to zbyt wygodne. RemoteIE umożliwia jednak deweloperom testowanie swoich rozwiązań i stron internetowych w Internet Explorerze bez konieczności posiadania komputera czy smartfona z Windowsem.

RemoteIE dostępny jest w tym miejscu. Do poprawnego działania należy zainstalować aplikację Azure Remote, a następnie wybrać przeglądarkę z listy.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *