Wybrane edycje Windows 7 i Windows 8 wycofane ze sprzedaży

Windows 7 Home

Niedawno publikowaliśmy najnowszy ranking popularności systemów operacyjnych Windows. O ile osłabienie pozycji Windows XP nie może dziwić, tak rosnąca popularność Windows 8.1 niekoniecznie związana jest z żywym zainteresowaniem klientów. Microsoft postanowił bowiem wstrzymać sprzedaż wybranych wersji systemu Windows 7 i Windows 8.

Pierwotnie mówiło się wyłącznie o systemie Windows 8, jednak ostatecznie do listy dołączyła również “siódemka”. Z dniem 31 października, takie wersje systemu jak Windows 7 Home Basic, Home Premium oraz Ultimate zostały oficjalnie wycofane ze sprzedaży detalicznej. Wspomniane wersje nie będzie można również przeinstalować w przypadku wersji OEM. Z kolei Windows 7 Professional i Windows 8 Professional również nie są już dostępne w sprzedaży detalicznej, jednak wciąż będą dostępne w modelu OEM.

O ile takie posunięcie w stosunku do wersji Windows 8 może być uzasadnione – mała popularność oraz nadchodzący Windows 10, tak w przypadku Windows 7, z którego obecnie korzysta 53.05% użytkowników, może już wywoływać mieszane odczucia. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach ranking popularności może przejść znaczące zmiany. Co sądzicie o takiej decyzji Microsoftu?

Źródło: Forbes

1 thoughts on “Wybrane edycje Windows 7 i Windows 8 wycofane ze sprzedaży

  1. “Co sądzicie o takiej decyzji Microsoftu?” Dla mnie to szkoda. Już nie kupię w sklepie stacjonarnym oryginalnego Windowsa w plastikowym boxie. Trzeba będzie polować na nie na Allegro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *