Windows XP traci a Windows 8.1 zyskuje – październikowy ranking OS

W październiku można było zaobserwować dużą aktywność użytkowników systemu Windows. Posiadacze komputerów porzucali Windows XP, wybierając przede wszystkim Windows 8.1. Niekwestionowanym liderem wciąż pozostał Windows 7.

W październiku w końcu zaczął się spełniać scenariusz, o którym Microsoft marzył już od dawna. Użytkownicy drastycznie porzucali Windows XP, wybierając w głównej mierze Windows 8.1.

13-letni system operacyjny, który mimo najszczerszych chęci Microsoftu nie chce umrzeć, stracił w ostatnim miesiącu aż 6,69 punktów procentowych i jest obecnie zainstalowany na „zaledwie” 17,18% wszystkich komputerów na świecie. To wciąż bardzo dużo, biorąc pod uwagę jego wiek.

Jednocześnie dużo, bo aż 4,25 punktów procentowych zyskał Windows 8.1. Wraz z Windows 8 posiada on już 16,8% udziałów w rynku. Okazuje się, że kafelkowy system w końcu zrównuje się z Windows XP.

Na samym szczycie nieprzerwanie króluje Windows 7, będąc zainstalowanym na 53,05% wszystkich komputerów. Najpopularniejszym systemem spoza stajni Microsoftu jest Mac OS X 10,9, posiadając 3,66% udziałów w rynku.

Źródło: Net Market Share

1 thoughts on “Windows XP traci a Windows 8.1 zyskuje – październikowy ranking OS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *