Rosną ceny w sklepach Windows i Windows Phone

Z reguły informujemy o nadchodzących promocjach i obniżkach, jednak dziś nie mamy dobrych wiadomości dla klientów sklepów Windows i Windows Phone. Wszystko wskazuje na to, że od połowy kwietnia wszyscy zainteresowani będą musieli liczyć się z podwyżkami cen, co nie ominie również Polski. Skąd taka decyzja ze strony Microsoftu?

Jak się okazuje, wpływ na wyższe ceny ma silna pozycja dolara amerykańskiego w stosunku do innych walut. Niewykluczone zatem, że kolejne firmy mogą zdecydować się na podobny ruch. Jak donosi serwis Windows Central, Microsoft rozpoczął już rozsyłanie informacji do deweloperów z informacją o podwyżkach, które nastąpią od 13 kwietnia i mogą sięgać nawet 20%. Wśród krajów, które zostaną objęte wyższymi cenami znalazły się m.in. Wielka Brytania, Rosja, Dania, Szwecja i Polska.

dev-center-email

Treść wiadomości rozsyłanej przez Microsoft z informacją o planowanych podwyżkach cen, Źródło: Windows Central

Droższe ceny dotyczyć będą praktycznie wszystkich produktów dostępnych w sklepach Windows i Windows Phone. Jeśli zatem macie wątpliwości co do zakupu wybranych towarów, to być może warto podjąć decyzję w ciągu najbliższych 3 tygodni.

Źródło: Windows Central

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *