Samsung i Microsoft rozszerzają współpracę

Ekspansja Microsoftu na nowych platformach trwa w najlepsze. Po specjalnej wersji Windowsa przeznaczonej dla urządzeń z Androidem gigant z Redmond ogłosił rozpoczęcie współpracy z Samsungiem, na mocy którego pakiet Office będzie instalowany na tabletach tego drugiego.

Już podczas targów Mobile World Congress Samsung zapowiedział, że na smartfonach Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge pojawią się aplikacje od Microsoftu – OneNote, OneDrive oraz Skype. Użytkownicy otrzymają ponadto 100 GB przestrzeni na dysku sieciowym OneDrive na dwa lata.

Teraz współpraca ta została rozszerzona o nowe urządzenia. Obydwie firmy poinformowały, że pakiet Office pojawi się na wybranych tabletach z Androidem wyprodukowanych przez Samsunga. Mowa tu oczywiście o aplikacji Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive oraz Skype.

Jakby tego było mało, Microsoft ogłosił podobną współpracę z 10 innymi partnerami. Jest to między innymi Dell, TrekStor, JP Sa Couto, Datamatic, DEXP, Hipstreet, Qmobile, Tecno, Casper oraz Pegatron. Na mocy porozumienia także te firmy będą instalować pakiet Office w wybranych tabletach z Androidem.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *