Rośnie popularność Windows 10. Padł kolejny rekord

Choć idzie to dość opornie, to Windows 10 cały czas zdobywa coraz większą popularność – to naturalne, bo pozostałe OS-y są już mocno przestarzałe, a przede wszystkim – także nie do końca bezpieczne ze względu na brak regularnych aktualizacji. Najnowszy system Microsoftu właśnie przekroczył kolejną, dużą granicę.

Podczas Windows Insider Dev Tour przedstawiciele Microsoftu oficjalnie poinformowali, że ilość urządzeń korzystających z Windows 10 przekroczyła właśnie 700 milionów. Wzrost wynosi więc 84% w ujęciu rok do roku w sferze komercyjnej, która najbardziej interesuje giganta z Redmond.

Windows 10 w liczbach

Jak zauważają pracownicy Microsoftu, rosnąca popularność tego systemu to nie tylko zasługa pecetowców – na rozwiązanich charakterystycznych dla tego OS bazuje także Xbox One, a na popularności zyskuje także system biurowy Office, który jest mocno powiązany z Windowsem 10.

Tym samym Microsoft jest coraz bliżej celu, jakim jest miliard urządzeń z zainstalowanym systemem Windows 10. Z pewnością firma liczyła na to, że ten rezultat uda się pobić nieco szybciej – mimo robiących wrażenie wyników wydaje się że szybkość, z jaką “dziesiątka” zdobywa rynek, raczej nie jest taka, jakiej spodziewaliby się producenci tego OS-a.

źródło: wccftech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *