Duże przejęcie na horyzoncie. GitHub w rękach Microsoftu?

GitHub

GitHub to jeden z największych serwisów dla programistów, który według ostatnich danych obsługuje 2 miliony repozytoriów, gdzie przechowywane są kody programów, aplikacji, gier, a nawet stron internetowych. Korzysta z niego ponad 27 milionów programistów z całego świata. Dotychczas, właścicielem platformy była firma GitHub Inc. na której czele stoi Tom Preston-Werner, pomysłodawca i założyciel projektu.

Plotki o przejęciu GitHuba przez któregoś z większych graczy pojawiały się już dawno, jednak teraz sprawa wydaje się być przesądzona. Jak informuje Bloomberg, Microsoft doszedł do porozumienia z przedstawicielami serwisu, czego efektem ma być całkowite przejęcie go przez korporację z Redmond.

Kwota transakcji nie jest na razie znana, choć ostatnia wersja mówi o 5 miliardach dolarów. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że w 2015 GitHub był wyceniany na 2 mld dolarów. Informacja o przejęciu ma być oficjalnie ogłoszona w najbliższym czasie.

Co zmieni nowy właściciel? Z pewnością Micorosoft ma już plan jak zintegrowac Githuba z resztą swoich usług i wykorzystać go jako narzędzie do bezpośredniego kontaktu z deweloperami. Jest też niemal pewne, że platforma wciąż pozostanie darmowa dla początkujących, a pozostała oferta dalej będzie atrakcyjna względem konkurencji.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *