Szykuje się nowy system mobilny od Microsoftu?

Windows 10 Mobile

Microsoft zatopił swój ostatni system mobilny przeznaczony dla wybranej garstki urządzeń. Firma przestała rozwijać wspomniany pomysł, ale okazuje się, iż gigant z Redmond może szukać sposobu na to, jak wrócić do gry i zacząć konkurować z największymi. Do sieci przedostały się plotki na temat projektu Andromeda OS, czyli zupełnie nowego podejścia do oprogramowania na smartfony.

Andromeda OS to system, który miałby być wspierany przez desktopy, laptopy, tablety oraz konsolę Xbox One – generalnie po raz kolejny krążą plotki na temat unifikacji całej platformy oraz jeszcze lepszego połączenia urządzeń ze sobą. Dzięki wykorzystaniu tego typu systemu osoby posiadające komputery z Windowsem czy też konsole do gry byłyby w stanie efektywniej pracować oraz korzystać z multimedialnej rozrywki.

Docelowo projekt Andromeda OS ma być naturalnym następcą Windows Mobile oraz kontynuacją pomysłu, który pierwotnie nie wypalił amerykańskiemu producentowi. Problem będzie jednak znów ten sam: aplikacje oraz ich optymalizacje. Producenci i developerzy będą musieli się dostosować, ale bardzo możliwe, iż Microsoft poczyni konkretne kroki, aby ułatwić im tę sytuację.

Więcej informacji na temat nowego oprogramowania firmy poznamy zapewne w nadchodzących tygodniach.

Cała sprawa zapowiada się jednak naprawdę interesująco.

Źródło: Windows Central via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *