Mixer Microsoftu ma już ponad rok. Ilu użytkowników z niego korzysta?

Mixer

Nie jest tajemnicą, że usługi streamingu gier to kury znoszące złote jajka, które stale zyskują na popularności. Kolejną usługą tego typu, która chce nieco uszczknąć z tego smakowitego tortu, jest Mixer stworzony przez Microsoft. Ta usługa właśnie obchodzi swoje pierwsze urodziny.

Mixer nie jest na razie zbyt wielką platformą do streamowania rozgrywki – w grudniu 2017 roku liczba aktywnych użytkowników dedykowanej aplikacji przekroczyła 10 milionów osób, co w obliczu wyników Twitcha wypada dość mizernie. Microsoft ma jednak nadzieję, że już wkrótce ta sytuacja zacznie się radykalnie zmieniać.

Mixer

Do tego celu mają poprowadzić różnorodne zmiany z okazji pierwszej rocznicy powstania serwisu. Ta największa dotyczy przeobrażeń w stronie wizualnej serwisu – portal uległ sporym modyfikacjom pod względem graficznym, co pozwoli na łatwiejszą nawigację po kolejnych podstronach i znalezienie interesujących nas treści.

Microsoft udostępnił także szereg narzędzi pozwalających na uatrakcyjnienie streamów, z efektami wizualnymi, bocznymi paskami czy pływającymi “boksami” na czele. Odtwarzacz jest także bardziej podatny na modyfikacje w językach HTML5 i Java.

Z okazji pierwszych urodzin Mixer pozyskał także bardzo ciekawego partnera – od teraz gracze będą mogli tam obserwować rozgrywki profesjonalnej ligi w jeden z najciekawszych tytułów z gatunku MOBA, czyli Smite. Cóż, pozostaje czekać na inne, ciekawe nowinki i życzyć szybkiego rozwoju. Konkurencja dla Twitcha przyda się na pewno.

Źródło: Engadget via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *