Następne problemy z kwietniową aktualizacją Windows 10. Winne antywirusy?

Windows 10 zepsuty

Po ostatniej dużej aktualizacji Windows 10 (April 2018 Update) cześć użytkowników zmaga się z problemami. Oczywiście są też tacy, u których system działa bez zarzutu.

W ciągu ostatnich dwóch dni na forum pomocy technicznej Microsoftu oraz Reddit pojawiły się nowe zgłoszenia dotyczące “czarnego ekranu”, a sam błąd wygląda dość tajemniczo.

Użytkownicy komputerów rożnych marek doświadczają sytuacji, w której po aktualizacji na ekranie widoczne jest jedynie czarne tło z kursorem myszy. Są też sytuacji gdy widoczna jest tylko ikonka systemowego kosza lub pojawia się błąd związany z załadowaniem pulpitu.

Błąd pulpitu Windows 10
Błąd pulpitu / Źródło: answers.microsoft.com

Raport firmy Computer Cellar wskazuje, że źródłem problemów może być oprogramowanie antywirusowe Avast i potwierdzają to niektórzy użytkownicy. Są też tacy, którzy doświadczyli błędów na komputerach z zainstalowanym pakietem od AVG (obie marki mają jednego właściciela). Co ciekawe, niektórzy użytkownicy Reddita twierdzą, że nie korzystali z oprogramowania zabezpieczającego, a problem i tak wystąpił.

Do sprawy odniósł się Avast, firma przeprowadziła odpowiednie testy i nie znalazła powiązania błędu z oprogramowaniem antywirusowym.

Pozostaje czekać na ruch Microsoftu, a przecież to nie jedyny błąd, który pojawił się po ostatniej aktualizacji Windowsa 10.

Warto dodać, że osoby borykające się z opisanym problemem mogą spróbować skorzystać z rozwiązania opisanego przez Computer Cellar.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *