Microsoft stworzy tani tablet do pracy i rozrywki?

Microsoft Surface

Rynek tabletów przeżywa załamanie od kilku dobrych lat: urządzenia, które sprzedają się jednak na nim wyśmienicie to iPady. Apple cieszy się z dobrej passy w tym segmencie, jednak na horyzoncie może pojawić się ciekawa konkurencja w postaci Microsoftu. Amerykańska firma miałaby stworzyć tanią alternatywę dla iPada. Co rozumiemy przez tanią?

Nowy tablet z linii Surface miałby konkurować z 9,7 calowym iPadem, czyli najchętniej kupowaną przez użytkowników wersją. Sprzęt od Microsoftu ma zostać zaprezentowany w drugiej połowie tego roku i będzie mógł pochwali się przystępną specyfikacją. Urządzenie zostanie wyposażone w 10 calowy wyświetlacz, a sam Microsoft nieco odświeży język projektowy oraz design tabletu. Sama cena ma osiągnąć pułap około 400 dolarów, czyli nieco ponad 1400 złotych – do tego wszystkiego warto doliczyć inne opłaty i marże, tak więc w Polsce za tablet Surface zapłacimy pewnie w granicach 1600 złotych.

Na ten moment nie wiadomo nic więcej na temat specyfikacji samego tabletu od Microsoftu. Najtańsze iPady można kupić już od 1500 złotych, tak więc amerykański gigant musi się naprawdę postarać, aby zwrócić na siebie uwagę użytkowników i potencjalnych klientów.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na premierę. Wtedy też będzie można ocenić czy projekt Microsoftu ma jakieś szanse powodzenia.

Źródło: Bloomberg / Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *