Microsoft Adaptive Controller powinien pojawić się sprzedaży pod koniec roku

Microsoft Adaptive Controller

Osoby niepełnosprawne to ważna i naprawdę liczna grupa graczy – osoby z dysfunkcjami często korzystają z możliwości wirtualnej rozgrywki, co więcej, wielu osobom pomagają one w rehabilitacji psychologicznej czy ruchowej. Niestety nie wszyscy mogą skorzystać z tej formy rozrywki, ale dzięki nowemu kontrolerowi Microsoftu ta sytuacja może się szybko zmienić.

Microsoft Adaptive Controller to nowy pad, pozwalający wykorzystać zmniejszone zdolności ruchowe w celu płynnej zabawy – to dość oryginalny koncept pada z dwoma dużymi przyciskami, które mogą zostać w pełni zaprogramowane w celu dostosowania ich funkcji do możliwości osób niepełnosprawnych.

To jednak dopiero początek, bowiem do zestawu będzie można dokupić szereg różnorodnych przejściówek oraz dodatkowych gadżetów, które umożliwią zastąpienie dobrze znanych przycisków, takich jak bumpery czy gałki – do tego celu będzie służyć aż 16 gniazd umieszczonych na tyle kontrolera, do których będziemy mogli podpiąć odpowiednie końcówki.

Dodatkowe elementy będą mogły być obsługiwane nie tylko przez ręce, ale także nogi czy twarz – to pozwoli na łatwe dopasowanie i umożliwienie rozgrywki osobom z wieloma różnorodnymi dysfunkcjami zwłaszcza w zakresie niedowładu kończyn.

To bez wątpienia bardzo ważna inicjatywa Microsoftu, która z pewnością otworzy oczy na problem niepełnosprawnych i sprawi, że użytkownicy pecetów z Windowsem 10 czy konsol Xbox One będą w stanie czerpać większą przyjemność z rozgrywki. Microsoft Adaptive Controller trafi do sprzedaży pod koniec roku w cenie 99,99 dolarów. Może i to droga “zabawka”, ale wydaje się, że dla wielu osób będzie to sprzęt wart każdych pieniędzy.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *