Komputery z dyskami SSD od Toshiby z problemami – Windows 10 April 2018 Update

Toshiba dyski

Microsoft nie ma szczęścia z ostatnią aktualizacją Windowsa 10. Co chwilę pojawiają się informacje o problemach – zaledwie kilka dni temu pisaliśmy  o błędach na dyskach SSD od Intela, a teraz okazuje się, że wspomniany update powoduje problemy również na nośnikach od Toshiby.

Komputery, które posiadają dyski SSD od Toshiby mogą działać nieprawidłowo – co gorsza, te sprzęty zużywają także więcej energii, co ma przekładać się na szybsze rozładowanie akumulatora w notebookach. Użytkownicy komputerów stacjonarnych nie powinni odczuć żadnych zmian, jednak ilość laptopów z komponentami japońskiego producenta jest ogromna. Dyski, które nie działają prawidłowo po aktualizacji do Windows 10 April 2018 Update, to serie takie, jak XG4, XG5 oraz BG3 – jeśli posiadacie tego typu nośnik, to warto uważać zanim zainstalujecie na nim kolejną odsłonę systemu od Microsoftu.

Amerykański gigant współpracuje z Toshibą i partnerami w celu znalezienia usterki i stworzenia odpowiednich poprawek – tego typu zapewnienia słychać już po raz kolejny, tak więc podejrzewamy, że w Redmond mają naprawdę mnóstwo pracy.

Wygląda na to, że pierwszy update, który naprawi wszystkie błędy związane z kwietniową aktualizacją pojawi się dopiero… 12 czerwca.

Źródło: Softpedia via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *