Windows 10 April 2018 Update: kolejne problemy. Dyski SSD od Intela w tle

Windows 10 update

Microsoft w ostatnim czasie zdecydowanie nie ma dobrej passy – przynajmniej w kontekście aktualizacji Windowsa 10. Update oznaczony jako April 2018 Update powoduje sporo problemów na komputerach użytkowników: sprawa stała się na tyle poważna, że Microsoft postanowił na chwilę wstrzymać proces dystrybucji uaktualnienia. Dlaczego?

Do sieci zaczęło napływać mnóstwo zgłoszeń od osób, które wykorzystują w swoich komputerach dyski SSD od Intela: konkretniej mowa tutaj o modelach takich, jak SSD 600p oraz SSD Pro 6000p. Problem po zaktualizowaniu Windowsa objawia się nie tylko zawieszeniem komputera, ale również brakiem rozruchu systemu po ponownym uruchomieniu sprzętu – zamiast tego, komputer automatycznie przechodzi do ekranu UEFI.

Amerykanie wiedzą już o problemie i pracują razem z Intelem nad jego rozwiązaniem – nie wiadomo natomiast kiedy możemy spodziewać się odpowiednich poprawek oraz jak długo potrwa opisana wyżej sytuacja. Co zrobić jeśli macie jeden z tych dwóch dysków od Intela i zaktualizowaliście system?

Prawdopodobnie bez przywrócenia Windows 10 do wersji oznaczonej jako 1709 się nie obejdzie. Dystrybucja, która sprawia najwięcej problemów jest oznaczona numerem 1803. Poprawki na pewno nadejdą.

Źródło: AnandTech via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *