Microsoft Your Phone, czyli połączenie smartfona z komputerem

Microsoft Your Phone

Podczas trwającej konferencji BUILD Microsoft zaprezentował nową aplikację, na którą wszyscy czekaliśmy od dawna. Your Phone, bo tak nazywa się program jest swoistą fuzją smartfona z komputerem, co ma przełożyć się na dużo większy komfort pracy – bez znaczenia czy używamy urządzenia z iOS czy Androidem.

Dzięki Microsoft Your Phone będziecie mogli synchronizować wszystkie pliki w czasie rzeczywistym, na wielu platformach. To jednak nie wszystko. Wspomniana aplikacja pozwoli także na wysyłanie wiadomości tekstowych z poziomu komputera, pracowanie na aplikacjach webowych czy chociażby umożliwi łatwe kopiowanie treści między dokumentami i projektami. Jeśli zdecydujecie się zrobić zdjęcie przedmiotu lub dokumentu telefonem, wtedy też od razu pojawi się ono na komputerze.

Your Phone
Microsoft Your Phone

Microsoft ewidentnie dąży do unifikacji usług i podpatruje Apple. Firma z Cupertino od dawna bowiem posiada ekosystem, który pozwala na pracę niezależnie od tego czy używamy iPhone’a i iPada czy na przykład samego smartfona i MacBooka jednocześnie – wszystkie pliki oraz zmiany są dostępne na bieżąco.

Microsoft Your Phone trafi w przeciągu najbliższych dni do programu Insider gdzie będzie testowany przez wielu użytkowników.

Aplikacja na dobre zadebiutuje zapewne dopiero z aktualizacją Redstone 5, która pojawi się w drugiej połowie tego roku.

Na ten moment nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać.

Źródło: Windows Central / GSMArena / Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *