Problemów z Windows 10 April 2018 Update ciąg dalszy

Windows 10
Najnowsza aktualizacja Microsoftu oznaczona jako Windows 10 April 2018 Update od początku powodowała przykry problem z przeglądarką Google Chrome. Okazuje się, że usterek jest więcej i aż ciężko uwierzyć, że Amerykanie wydali niedopracowaną wersję oprogramowania.

Najnowsze raporty związane są nie tylko z zawieszaniem się Chrome’a, ale również sporadycznym występowaniem BSODów, czyli po prostu niebieskich ekranów śmierci. Oprócz tego, kolejny błąd dotyczy samego Eksploratora Windows. Proces explorer.exe zamyka się samoistnie i uruchamia ponownie. Cała akcja dzieje się w tle bez udziału użytkownika. Pierwsze sugestie wskazują na to, iż problem związany jest z wprowadzeniem przez Microsoft funkcji Timeline. Wyłączenie osi czasu powoduje zniknięcie problemu z Eksploratorem, a sam system wydaje się działać bez zarzutu.

Na szczęście Microsoft tkwi w pogotowiu i opracowuje specjalne łatki, które zostaną dostarczone do nas najpewniej już jutro. Miejmy nadzieję, że update poprawiający stabilność Windowsa 10 z aktualizacją April 2018 Update rozwiąże powyższe problemy. Oby na tych błędach się skończyło.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *