Microsoft: hasła są niewygodne i niebezpieczne

Windows Hello
Logowanie do systemu Windows za pomocą hasła może stać się wkrótce przeszłością. Microsoft zamierza bowiem promować inne metody autoryzacji.

Tradycyjne hasła są niebezpieczne ponieważ mogą być wyłudzone lub złamane. Microsoft będzie dążył do zmiany przyzwyczajeń użytkowników, którzy powinni zamieć hasła na uwierzytelnianie wielostopniowe lub dane biometryczne. Mowa tu o logowaniu za pomocą odcisku palca, skanu twarzy lub fizycznego klucza.

Co ciekawe, już teraz logowanie biometryczne za pomocą Windows Hello używane jest przez ponad 47 milionów użytkowników. To sporo, a z pewnością liczba ta będzie tylko rosła ze względu na wygodę tego typu rozwiązań.

Microsoft chwali się również, że ponad 5000 firm wdrożyło już Windows Hello for Business, który używany jest na ponad milionie urządzeń komercyjnych.

Źródło: Microsoft, Instalki

2 thoughts on “Microsoft: hasła są niewygodne i niebezpieczne

  1. Dobre dla firm. W Polsce podpis elektroniczny jest drogi i będzie drogi do momentu, gdy bezpłatnie dla użytkownika, banki tego procederu nie przejmą tego procederu podobnie jak kart płatniczych, lub Państwo w ramach e-puap.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *