Aktualizacja Windows 10 April 2018 Update powoduje problem

Windows 10 April 2018 Update

Microsoft wstrzymywał i wycofywał najnowszą aktualizację przez pewien okres czasu – firma chciała poprawić wszystkie błędy oraz upewnić się, iż nowe oprogramowanie będzie pozbawione usterek. Okazuje się jednak, że na pierwszy duży błąd nie trzeba było czekać. Mnóstwo użytkowników po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 April 2018 Update skarży się na to, że przeglądarka Google Chrome zawiesza cały komputer.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż nie istnieje obecnie rozwiązanie lub sposób, który pozwoliłby na pozbycie się błędu. Podczas korzystania z przeglądarki Chrome zawiesza się i nie reaguje na żadną akcję – nawet na próbę otworzenia menedżera zadań oraz bezpośredniego “ubicia” procesu. Jedynym wyjściem jest albo reset za pomocą przycisku albo wyłączenie komputera korzystając z klawisza do zasilania.

Na całe szczęście Microsoft wie już o tym problemie i obecnie pracuje nad jego rozwiązaniem – poprawka powinna pojawić się w przeciągu najbliższych godzin.

Dziwi fakt, iż Microsoft pozwolił na przedostanie się takiego błędu do nowej aktualizacji Windows 10. Update był testowany przez masę osób, w tym członków programu Insider. Bardzo możliwe, że w grę wchodzą także inne czynniki niż sama aktualizacja, jednak nie mamy na ten moment jednoznacznego potwierdzenia.

Uważajcie na nowe uaktualnienie.

Źródło: Neowin via Instalki

2 thoughts on “Aktualizacja Windows 10 April 2018 Update powoduje problem

  1. dziwne, bo używam tylko chrome i jeszcze mi się komputer nie zawiesił, a aktualizacje mam od samego początku jak tylko się pojawiła. Może to jest związane z parametrami komputera, a nie aktualizacją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *