Ciemny motyw w eksploratorze plików Windows 10 staje się faktem

Windows 10

Pod koniec kwietnia pojawiły się przecieki dotyczące ciemnego motywu dla eksploratora plików w Windows 10. Zrzuty ekranu, które wówczas trafiły do internetu niestety zdecydowanie odbiegały od oczekiwań użytkowników. Na szczęście na oficjalne doniesienia nie trzeba był długo czekać, a to co zobaczyliśmy, może się podobać.

Na blogu Windows pojawił się wpis dotyczący kolejnej rozwojowej wersji systemu Insider Preview Build 17666 (RS5), która dostępna jest dla uczestników programu Windows Insiders.

Microsoft informuje, że dodał tryb ciemny dla eksploratora plików Windows. Warto przypomnieć, że tryb dostępny jest dla aplikacji systemowych czy ustawień już od dłuższego czasu jednak użytkownicy od miesięcy upominali się o zastosowanie ciemnych kolorów w eksploratorze. Dark Mode można będzie włączyć z poziomu ustawień systemowych (Ustawienia > Personalizacja > Kolory).

Windows 10 Dark Mode

Zobacz również: Jak włączyć ciemny tryb aplikacji w Windows 10?

To nie jedyna nowość. W systemowym notatniku pojawiła się funkcja “Szukaj za pomocą Bing”, a w przeglądarce Edge dodano skrót Alt + Tab aby szybko przełączać się pomiędzy aktywnymi kartami.

Build 17666 to także zupełnie nowy menadżer schowka. Od tej wersji systemu będzie można podejrzeć historię skopiowanych elementów, a całość będzie przedstawiona na czytelnej liście. Konfiguracja nowej funkcji możliwa jest z poziomu Ustawienia > System > Schowek. Warto dodać, że historia schowka będzie w stanie zapisać skopiowany tekst o rozmiarze mniejszym niż 100 kB. Obecnie historia schowka obsługuje zwykły tekst, HTML i obrazy poniżej 1 MB.

Pełną listę nowości znajdziecie na blogu Windows.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *