Rośnie popularność Windows 10. System trafił na 300 mln urządzeń

Windows 10 desktop

Microsoft pochwalił się na swoim blogu, że Windows 10 jest już zainstalowany na ponad 300 mln urządzeń na całym świecie. Przy okazji gigant z Redmond podzielił się kilkoma interesującymi statystykami.

W marcu użytkownicy spędzili łącznie 63 mld minut w Microsoft Edge. To o 50% więcej, niż w poprzednim kwartale.

Cortana, czyli wirtualna asystentka, która nie jest oficjalnie dostępna w Polsce, od momentu swojego powstania odpowiedziała na ponad 6 mld pytań. Ludzie przekonują się również do gier pochodzących z Windows Store. Łącznie spędzili już w nich 9 mld godzin.

Aplikacje, które domyślnie są zainstalowane w Windows 10, cieszą się sporą popularnością. Zdjęcia, Muzyka Groove oraz Filmy i TV mają „miliony użytkowników”, z czego same zdjęcia odnotowują 144 mln miesięcznie. To prawie połowa wszystkich posiadaczy Windows 10.

Microsoft chwali się również, że wzrasta ilość uniwersalnych aplikacji w Windows Store. Obecnie są tam już takie pozycje, jak Facebook, Instagram, Facebook Messenger, Vine, Netflix, Twitter czy gry Rise of the Tomb Raider i Quantum Break.

Latem Windows 10 otrzyma Anniversary Update, czyli pierwszą dużą aktualizację systemu. Szerzej na jej temat piszemy w tym miejscu.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *