Ruszyła wysyłka aktualizacji Windows Phone 7.5

Microsoft rozpoczął wysyłkę aktualizacji Windows Phone 7.5 “Mango”, która rozszerza możliwości Windows Phone i wzbogaca wyposażony w ten system operacyjny telefon o szereg nowych funkcji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Windows Phone 7.5 otwiera dostęp do Windows Phone Marketplace i usługi Xbox Live dla użytkowników z Polski oraz wzbogaca system o obsługę kolejnych języków. W ciągu kilku następnych tygodni wszyscy obecni użytkownicy Windows Phone otrzymają najnowszą aktualizację.

W pierwszym tygodniu aktualizacja trafi do 10 % obecnych użytkowników Windows Phone. W kolejnych tygodniach liczba użytkowników objętych aktualizacją będzie sukcesywnie zwiększana – w trzecim tygodniu trafi do 25 % użytkowników, a następnie zostanie wysłana do wszystkich pozostałych. Na polskim rynku pojawi się niebawem wiele nowych telefonów Windows Phone 7.5 z polskim interfejsem. W ofercie polskich operatorów będą dostępne między innymi modele firm Samsung i HTC.

Windows Phone 7.5 – co nowego ?

• Konwersacje. Od teraz możliwe jest swobodne przełączanie się między wiadomościami tekstowymi, czatem na Facebooku, a także wiadomościami błyskawicznymi (IM) Windows Live Messengera w ramach tej samej konwersacji, niezależnie od miejsca, w którym przebywamy oraz osoby, z którą prowadzimy rozmowę.

• Grupy kontaktów. Użytkownicy mogą grupować znajomych wedle własnych upodobań i dzięki temu filtrować informacje przychodzące z róznych źródeł (połączenia głosowe, wiadomości SMS, email, serwisy społecznościowe). Ułatwieniem jest także możliwość przypięcia takiej grupy do ekranu startowego w postaci animowanych, stale aktualizujących się kafelków, co pozwala na komunikację dwustronną z wieloma osobami jednocześnie.

• Integracja z sieciami społecznościowymi. Serwisy takie jak Twitter i LinkedIn są zintegrowane z poszczególnymi kontaktami. Telefon obsługuje popularne check-iny w serwisie Facebook, pozwala na tagowanie zdjęć poprzez mechanizm „wykrywania” znajomych twarzy dzięki czemu szybko opublikujemy informacje, z którymi chcemy sie podzielić w grupie znajomych.

• Połączone skrzynki. Przy użyciu połączonej skrzynki odbiorczej można jednocześnie korzystać z kilku wybranych przez siebie kont e-mail zgodnie z własnymi preferencjami.

• Kafelek “Ja”. Za pomocą swojego osobistego dynamicznego kafelka można meldować się, publikować wiadomości i otrzymywać aktualizacje z Facebooka, Twittera, LinkedIn oraz komunikatora Windows Live Messenger.

• Oszczędzanie baterii. Windows Phone 7.5 wprowadza nową opcję, która oszczędza baterię telefonu i pozwala na znaczące zwiększenie czasu pracy naszego smartfona.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *