Aktualizacja Windows Phone 7.5 przynosi kilka niespodzianek

Microsoft ujawnił, że smartfony z Windows Phone 7.5 “Mango” udostępnią opcję poczty głosowej wideo oraz możliwość udostępniania Internetu dzięki funkcjonalności bezprzewodowego hotspotu. Nowa wersja systemu operacyjnego Windows Phone weszła wczoraj w etap globalnego wydania. Microsoft obiecuje, że dokona aktualizacji wszystkich aktualnie działających telefonów do końca października.

Jak informują redaktorzy TechRadar.com, choć wczorajsza inauguracja była wydarzeniem powszechnie oczekiwanym, niezapowiedziane wcześniej nowe funkcje, są w pewnym stopniu zaskoczeniem.

W zależności od wsparcia ze strony sieci jak i obsługiwanego sprzętu, smartfon z Windows Phone 7.5 będzie mógł działać jako hotspot dla maksymalnie pięciu urządzeń. Funkcjonalność ta jest już dostępna dla iPhone i większości nowszych urządzeń Android. Wydaje się, że funkcja hotspotu będzie dostępna tylko na nowych telefonów, a nie tych, które otrzymają w ciągu miesiąca aktualizację do wersji 7.5.

Wśród nowych funkcjonalności warto wyróżnić również pocztę głosową wideo, jednak jej dostępność będzie zależała od ustawień operatora sieci i możliwości sprzętowych smartfonu. Ponadto, Microsoft udostępnił nową wersję webową Windows Phone App Marketplace, która pozwoli użytkownikom nabyć aplikacje z internetu oraz dokonać ich automatycznego pobrania na telefon.

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *