Nokia wydaje pierwszą aplikację na Windows Phone

Choć o współpracy Nokii z Microsoftem wiele się mówi, jak do tej pory nie widać znaczących efektów pracy “wspólników”. Wyprzedzając znacznie zapowiadane na jesień wydania swoich smartfonów z systemem Windows Phone 7.5 “Mango”, Nokia udostępniła aplikację “Top Apps”, która posłuży użytkownikom jako narzędzie do poszukiwania najciekawszych aplikacji dla Windows Phone.

Jak głosi opis programu Top Apps, pomoże on użytkownikom w znalezieniu “najnowszych i najlepszych aplikacji, pozwoli zobaczyć wyniki ocen oraz opisy i umożliwi ich pobranie na telefon.” Aplikacja ma dostarczać “starannie wybranych, najlepszych aplikacji lokalnych i z całego świata” aktualizując wyniki codziennie. Fakt, że Nokia wydała pierwszą aplikację dla Windows Phone 7 nie tylko daje dowody niedowiarkom, ale może również oznaczać, że firma jest coraz bliżej wydania własnych urządzeń z WP7.

Nokia zapowiedziała, że związek z firmą Microsoft spowoduje, że smartfony Nokii będą inne niż wszystkie dotychczas wydane telefony z WP7. Dyrektor generalny Nokii, Steven Elop, stwierdził niedawno, że Microsoft udostępnił fińskiej spółce kod źródłowy systemu, co powinno wyzwolić możliwości sprzętu nieznane przez innych producentów. Nokia twierdzi, że pierwszy smartfon firmy z Windows Phone 7 ukaże się przed końcem 2011 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *