Omnia W – pierwszy smartfon Samsunga z WP Mango

Walka o klientów na rynku telefonów komórkowych staje się coraz bardziej zacięta. Widać to przede wszystkim po coraz większej ilości różnorodnych modeli oferowanych przez poszczególnych producentów. W portfolio Samsunga pojawia się coraz więcej smartfonów. Najnowszy jest równocześnie pierwszym urządzeniem firmy, pracującym w oparciu o Windows Phone 7.5 Mango. Jest nim Samsung Omnia W.

Od ostatnich telefonów koreańskiego producenta różni się przede wszystkim zastosowanym procesorem – nie jest to dwurdzeniowa jednostka. Nie ma się jednak co przejmować, gdyż jest to procesor o częstotliwości taktowania 1,4GHz, czyli również bardzo wydajny.

Smartfon został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 3,7″ WVGA wykonany w technologii Super AMOLED Plus, mającej zapewniać doskonałe odwzorowanie kolorów, kontrast i widoczność w ostrym słońcu.

Urządzenie mające 10,9 mm grubości i ważące 115,3g, posiada aparat o rozdzielczości 5 Mpix, 8GB pamięci wewnętrznej, 512MB pamięci RAM, GPS, baterię o pojemności 1500 mAh, kamerkę, 3.5 mm jacka audio, Bluetooth 2.1 oraz WiFi (b/g/n).

Samsung Omnia W trafi do sprzedaży pod koniec października. Cena modelu nie została ujawniona.

Źródło: Slashgear

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *