Więcej szczegółów na temat aktualizacji IE9 w Windows Phone 7 Mango

Ponieważ właściciele smartfonów z systemem Windows Phone 7 nie może się doczekać aktualizacji “Mango”, Microsoft buduje napięcie informując o planach dotyczących nowych funkcji systemu. W najnowszym poście opublikowanym na oficjalnej stronie Windows Phone 7, Amin Lakhani ujawnia garść informacji na temat aktualizacji przeglądarki Internet Explorer 9, która nadejdzie wraz z upgrade’m do “Mango”.

Jedną z głównych zmian dotyczących IE9 dla Mango ma być możliwość realnego wykorzystania wszystkich możliwości hardware sprzętu. Lakhani stwierdza: “…można będzie teraz w pełni wykorzystać możliwości wbudowanego procesora graficznego celem oglądania wideo i animacji w wyższej jakości.” IE9 umożliwi również pełną obsługę HTML5 co oznacza, że zaistnieje możliwość odwiedzania stron typu YouTube bez konieczności dostępu do dodatkowych aplikacji.

Korzystając z danych pochodzących z anonimowych ankiet oraz informacji udzielonych przez użytkowników systemu, Microsoft uznał, że w poprzedniej wersji przeglądarki najczęściej używanym elementem był pasku adresu, natomiast rzadko korzystano z przycisków ulubionych stron i zakładek na dole przeglądarki. Jak pisze Lakhani: “Ponieważ naszym głównym celem było umożliwienie wygodnego przeglądania stron internetowych, zdecydowaliśmy się przenieść pasek adresu na dół interfejsu aplikacji oraz włączyć opcje ulubionych stron, przycisków i zakładek do menu.” Nowa wersja wprowadza także przycisk odświeżania w miejsce obok paska adresu, co umożliwia łatwiejszy dostęp do tej funkcji.

Aktualizacja Windows Phone 7 Mango, wraz z “podrasowanym” IE9, pojawi się w najbliższych tygodniach.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *