Rządowa wersja Office 365 dla administracji USA

Microsoft przygotował wersję usługi Office 365 dla rządu Stanów Zjednoczonych. W poście na oficjalnym blogu Microsoft Office, firma ogłosiła natychmiastowe wydanie wersji rządowej Office 365.

Jak głosi oficjalny komunikat wydawcy, “Office 365 wersja rządowa to nowa usługa, która przechowuje dane rządu USA w chmurze wydzielonej dla społeczności. Podobnie jak inne opcje Office 365, pakiet zawiera usługi w zakresie produktywności i współpracy, w tym Exchange Online, Lync Online, SharePoint Online oraz Office Professional Plus”.

Jak napisano w oficjalnym ogłoszeniu, firma Microsoft zdaje sobie sprawę, że pracownicy agencji rządowych są zaniepokojeni zarówno poziomem bezpieczeństwa, jak i prywatności podczas korzystania z usług online. Zgodnie z zapewnieniem spółki z Redmond, Office 365, nie tylko w wersji rządowej, obsługuje szereg standardów ochrony prywatności. Microsoft będzie dodawać kolejne zabezpieczenia prywatności w najbliższej przyszłości. “… planujemy również obsługę protokołu IPv6 w pakiecie Office 365 dla rządu we wrześniu tego roku oraz podjęcie kroków w celu wkrótce dostosowania się do polityki Criminal Justice Information Security (CJIS).”

W marcu Microsoft ogłosił zniżkę o 20 procent na usługi Office 365. Latem pojawi się wersja edukacyjna Office 365, która będzie dostępna za darmo dla wykładowców i pracowników placówek oświatowych oraz studentów.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *