Microsoft całkowicie zablokuje przycisk Start?

Paul Thurrott, znany bloger zajmujący się tematyką systemu operacyjnego Windows, poinformował, że firma Microsoft zamierza zablokować działanie aplikacji pozwalających na przywrócenie przycisku Start w systemie Windows 8, który ma mieć swoją premierę w okolicach jesieni. Wygląda więc na to, że firmie nie spodobało się podejście użytkowników do nowego interfejsu Metro.

Po wypuszczeniu pierwszej publicznej wersji testowej okazało się, że istnieje możliwość przywrócenia przycisku Start poprzez zainstalowanie aplikacji firm trzecich, które od razu zwęszyły możliwość przypodobania się użytkownikom. Microsoftowi ma się to jednak nie podobać i firma pracuje już nad całkowitym usunięciem elementów systemu, które pozwalałyby na takie postępowanie.

W Internecie od wielu miesięcy toczy się dyskusja na temat interfejsu Metro, który pojawi się w Windowsie 8. Wielu użytkowników narzeka na brak dotychczasowych rozwiązań. Jeżeli będą oni chcieli z nich skorzystać, będą musieli zostać przy starszych wersjach Windowsa.

Źródło: Neowin

2 thoughts on “Microsoft całkowicie zablokuje przycisk Start?

  1. Na chwilę obecną to lipa trochę jest bo aplikacje nie są przystosowane do Metro, więc system i tak przerzuca mnie z automatu do starego pulpitu..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *