Windows 8 Release Preview gotowy do pobrania

Zgodnie z przewidywaniami, wraz z nadejściem początku czerwca, Microsoft udostępnił użytkownikom kolejną publiczną wersję testową swojego najnowszego, desktopowego systemu operacyjnego – Windows 8. Wydane właśnie Release Preview, jest w sumie drugą publiczną Betą tego systemu i zwiastuje powolny koniec prac programistycznych.

W Windows 8 Release Preview zaimplementowano trzy nowe aplikacje z rodziny Bing – Travel, News oraz Sport oraz nowy program Gaming & Music Xbox. Poprawiono również dotychczasowe wbudowane aplikacje, w tym pocztową, do obsługi kontaktów oraz zdjęć. W Internet Explorerze wbudowano ponadto natywną obsługę wtyczki Flash. Sam system cechuje się teraz usprawnionym procesem instalacji oraz zwiększonymi możliwościami personalizacji ekranu startowego. Liftingu doczekały się również niektóre z elementów interfejsu użytkownika. Wiadomo, że trudno wyliczyć tutaj wszystkie z dostępnych zmian, jednak jedno jest najważniejsze – system ma działać o wiele stabilniej niż wersja Beta z lutego.

Windows 8 Release Preview dostępny jest do pobrania z tej lokalizacji. Producent przygotował obrazy ISO w 14 językach, niestety brak wśród nich języka polskiego.

Źródło: Microsoft

7 thoughts on “Windows 8 Release Preview gotowy do pobrania

  1. Nie wiem, kto ma tego typu problem, ale ja mam u siebie dwa systemy operacyjne na dwóch różnych dyskach twardych. Mam Vistę i 8 Release Preview. Problem jest z Windows 8, który chcę wyłączyć, co się teoretycznie udaje. Ale potem komputer mogę włączyć za pomocą kliknięcia myszką, dziwne, prawda? No i jak wtedy odpalam już Vistę, to w nim włącza mi się skanowanie dysku w poszukiwaniu błędów. To tak jakby Win8 przełączał się w stan hibernacji, zamiast wyłączać się całkowicie. Napotkał ktoś coś takiego u siebie? Pozdrawiam 🙂

  2. Przetestowałem i dalej używam. Dla mnie jest ok. Na początku byłem sceptyczny odnośnie kafelków, ale bardzo szybko się przyzwyczaiłem i jest spoko. A kafelki no cóż ot takie menu start inaczej wyglądające, które mi się spodobało-dalej chwalić nie będę bo zaraz cenę wywalą z kosmosu..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *