Sekrety Windows 8: interfejs wstążki w Explorerze?

Kolejny system operacyjny Microsoftu, który w przyszłości zastąpi Windows 7 znajduje się jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Już teraz pojawiają się przecieki, które mogą obrazować jakie technologie znajdziemy w Windows 8. Do sieci trafiły bardzo ciekawe screeny zawierające interfejs wstążki (Ribbon) w Windows Explorer.

Interfejs wstążki został wprowadzony przez Microsoft w pakiecie Office 2007. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę – funkcje oprogramowania biurowego ukryte wcześniej w rozbudowanych listach były znaczniej łatwiej dostępne. Interfejs Ribbon był sukcesywnie wprowadzany w innych produktach Microsoftu takich jak aplikacje systemowe Windows 7 czy Windows Live Essentials.

Teraz przyszedł czas na Eksplorator Windows. Najnowsze zrzuty ekranu wskazują, że Microsoft zamierza wdrożyć wstążkę do systemowego Explorera. Jeżeli zmiany zostaną zachowane w finalnej wersji systemu, wstążka zastąpi menu i pasek narzędzi.

Interfejs wstążki w Windows 8
Interfejs wstążki w Windows 8

Interfejs wstążki w bibliotekach Windows
Interfejs wstążki w bibliotekach Windows

Więcej screenów znaleźć można na blogu www.withinwindows.com. Jest jeszcze za wcześnie aby jasno powiedzieć czy technologia przedstawiona na screenach zostanie ostatecznie wykorzystana w Windows 8. Niemniej jednak jest to bardzo ciekawa koncepcja podejścia do interfejsu użytkownika.

Źródło: withinwindows.com

2 thoughts on “Sekrety Windows 8: interfejs wstążki w Explorerze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *