Internet Explorer 9 na 3,6% komputerów z Windows 7

Nieco ponad dwa tygodnie temu Microsoft udostępnił finalną wersję przeglądarki Internet Explorer 9. Teraz gigant z Redmond opublikował pierwsze statystyki – najnowszy IE trafił już na 3,6% komputerów z systemem Windows 7. Niestety nie wiadomo jak odsetek ten wygląda w przypadku Visty.

Pierwsze statystyki wskazują, że Internet Explorer 9 został znacznie lepiej przyjęty od swojego poprzednika. Warto przypomnieć, że IE9 działa wyłącznie na Windows Vista i 7. Z przeglądarki nie mogą korzystać użytkownicy wciąż popularnego XP’ka.

Jednocześnie Microsoft przypomniał o inicjatywie “Internet Explorer 6 Countdown”, której celem jest wyeliminowanie z rynku przestarzałej wersji przeglądarki. Producentowi Windowsa udało się zdobyć ponad 400 liczących się partnerów, którzy będą informować użytkowników odwiedzających witryny przez IE6 o zagrożeniach związanych z używaniem nieaktualnego produktu. Według Net Applications w ostatnim miesiącu światowy udział IE6 spadł o kolejne 0,43% i osiągnął poziom 11,58%. Na witrynie ie6countdown.com znaleźć można szczegółowe statystyki popularności Internet Explorer 6 w wybranych krajach.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *