Windows Home Server 2011 ukończony

Microsoft ogłosił, że Windows Home Server 2011 osiągnął status RTM, czyli prace nad nim zostały zakończone. Nowy system operacyjny zostanie udostępniony na początku kwietnia subskrybentom usług TechNetu i MSDN. Natomiast miesiąc później pojawi się w wersji OEM i będzie zawierał 19 języków, w tym polski.

Windows Home Server 2011 przeznaczony jest dla użytkowników domowych, którzy korzystają z serwerów sieciowych. Nowy system operacyjny oparty jest na wydaniu Windows Server 2008 R2 i przynosi wiele istotnych zmian. Przede wszystkim poprawiono współpracę z Windows 7 oraz usprawniono funkcję tworzenia kopii zapasowych z komputerów PC i Mac.

W najnowszej wersji systemu odświeżono panel do zarządzania podłączonymi komputerami. Oprócz tego, poprawiono funkcję raportowania błędów. Niestety w nowym oprogramowaniu Microsoftu nie znajdziemy już programu Drive Extender, który pozwalał na szybkie archiwizowanie danych. Warto przypomnieć, że prace nad systemem Windows Home Server 2011 zajęły producentowi niemal rok.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *