Nowoczesny mechanizm backupu w Windows 8

Funkcjonalności zawarte w nadchodzącym systemie Windows 8 to doskonały temat dla spekulantów i plotkarzy. Pojawiła się właśnie kolejna ciekawa informacja – następca Siódemki na być wyposażonych w nowoczesną technologię do wykonywania kopii zapasowych o nazwie “History Vault”.

Według CNbeta.com cały mechanizm będzie podobny do technologii Time Machine znanej z systemu Mac OS X. Użytkownik będzie mógł przywrócić pliki do określonej daty i czasu, a backup będzie tworzony przyrostowo. Windows 7 oferuje takie możliwości jednak pełna automatyzacja procesu wymaga użycia oprogramowania firm trzecich. Pierwsze doniesienia wskazują, że kopia zapasowa będzie mogła być utworzona na tym samym dysku co system operacyjny. Dla porównania Time Machine firmy Apple wymaga podłączenia zewnętrznego napędu.

Microsoft udostępnił już wczesną wersję rozwojową najnowszego Windowsa (Windows 8 and Server vNext Pre-Release) więc można spodziewać się, że w najbliższym czasie dowiemy się więcej na temat nowych funkcjonalności “okienek”.

Źródło: Neowin, CNbeta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *