Funkcja “Shake to Minimize” wkrótce może zostać usunięta z “dziesiątki”

Windows 10

Microsoft za pośrednictwem kolejnych aktualizacji systemu Windows 10 nie tylko dodaje kolejne funkcje, ale czasem także usuwa te już istniejące. Wszystko wskazuje na to, że gigant z Redmond prawdopodobnie pozbędzie się dosyć użytecznego rozwiązania; mowa o “Shake to Minimize”.

Masowe minimalizowanie aktywnych okien w Windows 10

Potrząśnij, by zminimalizować (Shake to Minimize) – ta niezwykle prosta akcja w Windows 10 pozwala w błyskawiczny sposób zminimalizować wszystkie aktywne okna poza tym, które obecnie jest używane. Jak to zrobić?

Należy kliknąć lewym przyciskiem myszy na górną część ramki otwartego okna, przytrzymać je, a następnie dynamicznie “pomachać” myszką. Zminimalizujecie w ten sposób wszystkie okna oprócz tego, które właśnie “trzymacie”. Ponowne potrząśnięcie oknem wywoła wszystkie zminimalizowane wcześniej okienka.

W nowych wersjach preview systemu Windows 10 firma Microsoft eksperymentuje z nową flagą, która całkowicie wyłączy rzeczoną funkcję. Oczywiście jest to flaga wewnętrzna i plany mogą ulec zmianie, ale jeśli zostanie zastosowany standardowy proces, ta funkcja przestanie działać w przyszłym roku.

Co ciekawe, omawiana tu metoda debiutowała jeszcze w Windows 7, gdzie znana była pod nazwą “Aero Shake”.

Alternatywa dla Shake to Minimize

Zamiast funkcji “Shake to Minimize” można korzystać z opcji minimalizowania wszystkich okien jednym kliknięciem. Nie działa to w dokładnie ten sam sposób, ale jest pewnym rozwiązaniem w sytuacji, w której chce się zminimalizować wszystkie okna jednocześnie. Funkcja ta działa “dwustronnie”, podobnie jak “Shake to Minimize”, co oznacza, że powtórne wykonanie tej samej akcji przywraca natychmiast wszystkie zminimalizowane okna.

Aby szybko zminimalizować wszystkie aktywne okna i przedostać się szybko do widoku pulpitu wystarczy najechać kursorem w prawy dolny róg ekranu – za datą i godziną oraz ikoną powiadomień – a następnie kliknąć w niemalże niewidoczny prostokącik.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *