Sharks Cove: platforma podobna do Raspberry Pi?

Raspberry Pi podbiło serca domorosłych inżynierów i programistów nie tylko dużymi możliwościami, ale również niezwykle niską ceną. Microsoft najwidoczniej pozazdrościł sukcesu Malince, gdyż sam wypuścił właśnie platformę podobną do Raspberry Pi – Sharks Cove. Czy urządzenie warte jest naszej uwagi?

Sharks Cove powstało w kolaboracji pomiędzy Microsoftem, Intelem oraz CircuitCo. Minikomputer został oparty na czterordzeniowym procesorze Intel Atom Z3735G taktowanym zegarem od 1,33 GHz do 1,83 GHz. Sprzęt został ponadto wyposażony w 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci użytkowej oraz slot microSD.

Co najważniejsze, platforma będzie kompatybilna zarówno z Windowsem, jak i Androidem, co znacznie rozszerzy możliwości jej wykorzystania.

Niestety największym mankamentem jest cena. Sharks Cove zostało wycenione na 299 dolarów, czyli wielokrotnie więcej, niż Raspberry Pi (Malinka kosztuje 35 dolarów). Dlaczego zatem jest tak drogo? Microsoft tłumaczy, że wraz z minikomputerem użytkownik otrzymuje obraz systemu Windows 8.1 i to właśnie dlatego cena poszybowała w górę.

Szczegółową specyfikację techniczną Sharks Cove można znaleźć w tym miejscu.

Źródło: Gizmodo, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *