Silverlight 5 beta pojawi się w przyszłym tygodniu

Zespół produktu Silverlight ogłosił we wtorek, że kolejna wersja oprogramowania video Microsoft zostanie zaprezentowana podczas eventu MIX11, który odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia w Mandalay Bay w Las Vegas.

W swoim wpisie na blogu zespół Microsoft podkreślił swoje działania służące wspieraniu HTML5 i dostosowaniu oprogramowania do trendu rozwojowego zastosowanego w przeglądarce Internet Explorer 9. Obecnie twórcy aplikacji i kreatorzy stron internetowych mają znacznie szerszy wybór, także w kontekście wideo. Aby pozostać w grze, Microsoft musi nadążyć za nowymi trendami, a nawet, wyznaczać je.

Silverlight 5 Beta to owoc wysiłków firmy Microsoft, która chce poprawić działanie programu na wszystkich przeglądarkach czyniąc go jak najbardziej uniwersalnym. Kolejna wersja Silverlight ma przynieść wiele nowych funkcji i ulepszeń. Wzbogacony zostanie interfejs użytkownika, program zapewni sprzętowe dekodowanie H.264, renderowanie HD przy użyciu procesora graficznego i wiele innych. W nowej wersji programu poprawie ma ulec ogólna jakość odtwarzania materiału video, także w wersji trójwymiarowej.

W listopadzie 2010 roku sieć obiegły pogłoski o planowanym wsparciu Silverlight dla Xbox 360. Teraz, dzięki ulepszeniom oprogramowania, wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.