WIN&I – Kinect na Windows 7

Firma Evoluce zaprezentowała nowe oprogramowanie WIN&I, które pozwoli kontrolować system operacyjny Windows 7 za pomocą gestów dłoni. Do prawidłowego funkcjonowania tego programu, wymagane jest podłączenie kontrolera Kinect do komputera.

Producent skoncentrował się głównie na obsłudze przeglądarki internetowej, aplikacji Windows Media Center oraz pakietu biurowego Microsoft Office. Zwłaszcza w tym ostatnim, duży nacisk położono na prezentacje wykonane w PowerPoint. Na poniższym filmiku, pokazano jak odpowiednie gesty dłoni powodują określone akcje. Podczas obsługi przeglądarki internetowej lub systemu operacyjnego, kontrolujemy kursor myszy za pomocą ruchu dłoni.

Jakiś czas temu producent oprogramowania wyraźnie obiecywał, że program WIN&I umożliwi kontrolę systemu operacyjnego przy minimalnym wysiłku. Niestety, na przedstawionym materiale filmowym jest zupełnie inaczej. Prezenter rusza ręką bardzo szybko, a to z całą pewnością musi być dosyć meczące. Dodatkowo można zauważyć spore opóźnienia przy kontrolowaniu programów za pomocą gestów dłoni.

Firma Evoluce ogłosiła, że ich oprogramowanie WIN&I jest już ukończone i trafił do sprzedaży. Wersja domowa kosztuje zaledwie 19,90 euro, a za wydanie biznesowe zapłacimy 39,90 euro. W tym drugim wydaniu otrzymamy dodatkowe opcje dla pakietu biurowego Microsoft Office. Program dostępny jest na stronie oficjalnej stronie producenta.

Źródło: Engadget

One thought on “WIN&I – Kinect na Windows 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.