SkyDrive już niedługo z funkcją kosza?

Serwis LiveSide podaje ciekawe informacje na temat zupełnie nowej funkcji, która ma być rzekomo zaimplementowana w usłudze dysku internetowego Microsoftu – SkyDrive. Okazuje się bowiem, że zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, w SkyDrive pojawić się może funkcja Kosza, której debiut powinien zgrać się z wydaniem kolejnej wersji aplikacji dostępowej dla systemu Android.

Osoby z serwisu LiveSide dokonały małego śledztwa w związku ze zmianą interfejsu usługi SkyDrive na Modern. Trafiły one na pewien zapis w kodzie witryny, który wyraźnie wskazuje na istnienie funkcji Kosza i odpowiada za jego włączenie lub wyłączenie.

W chwili obecnej nie wiadomo dokładnie na jakiej zasadzie miałby działać webowy odpowiednik systemowego kosza. Można się jednak domyślać, że ma on pozwolić na uniknięcie przypadkowych usunięć plików. Obecnie przy wykonywaniu takiej czynności są one bowiem trwale kasowane z serwerów i nie ma możliwości cofnięcia takiej operacji. Przeniesienie plików do Kosza mogłoby stanowić dodatkowe zabezpieczenie.

Obecnie nie wiadomo kiedy nowa funkcja mogłaby zostać włączona.

Źródło: LiveSide.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *