Windows Phone wyprzedzi BlackBerry w listopadzie

Kiepskie wyniki Blackberry mogą okazać się znakomitą wiadomością dla Microsoft. Windows Phone jest już o krok od przejęcia trzeciej pozycji w wyścigu popularności mobilnych OS. Prognozy na podstawie danych StatCounter przewidują, że w listopadzie będzie już więcej użytkowników WP niż BB. Wspomniane statystyki powstają na bazie liczby internautów korzystających z urządzeń z danym systemem operacyjnym.

Niestety, zmiana spowodowana jest głównie odchodzeniem użytkowników od BlackBerry. System operacyjny stracił od począktu roku ok. połowę dawnych użytkowników.

Z kolei zainteresowanie Windows Phone rośnie, jednak tempo wzrostu jest w tym przypadku znacznie wolniejsze niż spektakularny upadek BlackBerry. Niby udział WP wzrósł od początku roku “aż o 25%”, jednak oznacza dto wzrost z poziomu procenta do około półtora procenta. Jeśli trendy Blackberry i Windows Phone utrzymają się, WP dogoni BB, gdy obie platformy będą na poziomie poniżej 2% światowego rynku.

Póki co, większą szansę na poprawę wyników prognoz ma z tej dwójki Microsoft. Trzeba pamiętać, że w październiku pojawią się pierwsze tablety i smartfony z systemem Windows Phone 8. Tymczasem RIM przygotowuje na początek 2013 roku uruchomienie platformy BlackBerry 10. Oby nie było za późno…

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *