Windows 8 Pro za niecałe 70 dolarów ale tylko po premierze

Do październikowej premiery Windowsa 8 zostało nieco ponad 2 miesiące. O samym systemie wiemy sporo, choćby za sprawą udostępnionej niedawno wersji deweloperskiej. Zagadką pozostaje jednak cena za jaką Microsoft będzie oferował swoje oprogramowanie. Wiemy, że w promocyjnym okresie każdy kto zakupi komputer z systemem Windows 7, otrzyma system Windows 8 Pro w cenie 69,00 zł. Co z cenami za standardowe licencje?

Serwis The Verge donosi, że Microsoft szykuje się do mocnego wejścia na rynek z “ósemką”. Zaraz po premierze, która odbędzie się w październiku, Windows 8 Pro będzie oferowany za 69,99 USD. Promocja potrwa do 31 stycznia 2013 roku po czym cena wróci do standardowego pułapu 199 dolarów. W tym samym czasie w sklepach będzie można nabyć uaktualnienie za 69,99 dolarów (standardowa cena to 99,99 dolarów).

Na początku lipca dowiedzieliśmy się również, że każdy użytkownik posiadający licencję Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 będzie mógł nabyć uaktualnienie w wersji elektronicznej (do pobrania) za 39,99 USD. Oferta będzie ograniczona czasowo do 31 stycznia 2013 roku.

Pozostaje mieć nadzieję, że promocyjne ceny będą dotyczyły również rynku polskiego, a przeliczenie cen na złotówki będzie korzystne.

Źródło: The Verge

3 thoughts on “Windows 8 Pro za niecałe 70 dolarów ale tylko po premierze

  1. “Na początku lipca dowiedzieliśmy się również, że każdy użytkownik posiadający licencję Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 będzie mógł nabyć uaktualnienie w wersji elektronicznej (do pobrania) za 39,99 USD.”
    Tylko BOX, czy OEM też się wlicza?

  2. O ile wiem nawet, jeśli te ceny nie będą dotyczyły polskiego rynku, to będzie się dało kupić wersję download a potem pobrać pakiet językowy. Trudno jednak, by Microsoft nie chciał mocno wejść także na rynek polski, zwłaszcza że w kryzysie ludzie ograniczą wydatki także na software. Poza tym wielu ma wątpliwości co do interfejsu Metro. Jedynym sposobem mocnego wejścia na rynek są więc atrakcyjne ceny na całym swiecie i pod tym katem jestem raczej spokojny o polskie ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *