Pobierz 90-dniową wersję Windows 8 Enterprise za darmo!

Windows

Jeszcze w tym roku na komputery PC i urządzenia dotykowe trafi system operacyjny Windows 8. Microsoft pokłada wielkie nadzieje w platformie, która z założenia powinna zadowolić zarówno “zwykłych pecetowców” jak i użytkowników korzystających z tabletów. Niedawno dowiedzieliśmy się, że subskrybenci MSDN i TechNet mają już dostęp do finalnej wersji Windows 8. Co ze zwykłymi użytkownikami którzy chcieliby przetestować najnowszy system? Nie martwcie się – podpowiemy Wam jak legalnie zdobyć 90-dniową wersję Windows 8 Enterprise.

Microsoft nie przygotował specjalnej wersji dla zwykłych użytkowników jednak istnieje sposób aby obejść to ograniczenie. Istnieje bowiem witryna dla deweloperów tworzących oprogramowanie. To właśnie za jej pośrednictwem każdy może pobrać za darmo bezpłatną kopię Windows 8.

90-dniowa wersja Windows 8 Enterprise została przygotowana dla programistów do tworzenia i testowania aplikacji na ostatecznej wersji “ósemki”. Przygotowano zarówno 32-bitowe i 64-bitowe wersje w postaci obrazów ISO w następujących językach: chiński (uproszczony), chiński (tradycyjny), angielski, angielski (Wlk. Brytania), francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, portugalski (Brazylia) i hiszpański.

1. Odwiedź stronę Windows 8 evaluation for developers
Na specjalnie przygotowanej witrynie (Windows 8 evaluation for developers) znajdziecie możliwość pobrania jednej z dwóch wersji: 32-bit i 64-bit. Aby wybrać odpowiednią kompilację należy skorzystać z zielonych przycisków na dole strony.

Windows 8 evaluation for developers

2. Zaloguj się na konto Microsoft account
Po wybraniu preferowanej wersji należy zalogować się na swoje konto w usłudze live.com. Jeżeli nie posiadasz konta możesz założyć je bezpłatnie pod tym adresem. Przypominamy, że użytkownicy Hotmail, SkyDrive, Xbox LIVE lub Windows Phone mogą zalogować się przy pomocy swoich danych dostępowych do poszczególnych usług.

Microsoft account

3. Wypełnij formularz rejestracyjny
Po prawidłowym zalogowaniu należy wypełnić formularz. Nie jest on skomplikowany, wystarczy podać imię i nazwisko, adres e-mail, kraj oraz wybrać język instalacji.

Windows 8 form

Po wypełnieniu formularza należy wybrać przycisk Continue. Po chwili powinno rozpocząć się pobieranie obrazu ISO systemu. Po zakończeniu pobierania wystarczy wypalić obraz na płytę DVD lub zainstalować system bezpośrednio z pamięci flash.

System musi być aktywowany w ciągu 10 dni od daty instalacji. Trial może być używany przez 90 dni. Wersja ta wygasa 15 sierpnia 2013 r.

2 thoughts on “Pobierz 90-dniową wersję Windows 8 Enterprise za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *