SkyDrive umożliwi edycję dokumentów bez logowania

Pod koniec stycznia informowaliśmy o pojawieniu się finalnej wersji pakietu Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych, która oferuje między innymi pełną integrację z internetowym dyskiem Microsoftu, SkyDrive. Gigant z Redmond wprowadził właśnie nową funkcjonalność, która przypadnie do gustu użytkownikom lubiącym dzielić się swoimi dokumentami.

Najnowszy pakiet biurowy Microsoftu umożliwia zapisanie dokumentu bezpośrednio na dysku SkyDrive. Mało tego – dokument może być edytowany online za pośrednictwem webowych aplikacji Office Web Apps. Od teraz edycja będzie możliwa również bez logowania i zakładania konta Microsoft.

Office 2013 Udostępnianie

To doskonała wiadomość bowiem rozbudowany proces rejestracji mógł odstraszyć wielu użytkowników. Wystarczy, że osoba tworząca dokument udostępni specjalny link współpracownikowi, a ten będzie mógł edytować zawartość w Office Web Apps. Microsoft twierdzi, że nowa funkcjonalność przyda się w szczególności studentom. Warto wspomnieć, że w pracę nad dokumentem może być zaangażowanych nawet kilu użytkowników w tym samym czasie.

Przy okazji Microsoft ogłosił, że w usłudze SkyDrive opublikowano już miliard dokumentów, imponujące prawda?

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *