W przyszłym roku Microsoft wyda Office dla Linuksa?

Najnowsze plotki ze świata technologii sugerują, iż Microsoft zamierza udostępnić w pełni natywną edycję pakietu Office dla Linuksa. Wydanie ma nastąpić w 2014 roku. Można się dziwić, dlaczego dzieje się to dopiero teraz. Informacja pojawiła się podczas europejskiego spotkania liderów open source FOSDEM. Wśród głównych powodów takiego posunięcia wymienia się fakt, że Office dla Linux wykazuje “oznaki opłacalności”.

Być może właśnie teraz opracowanie pakietu Office stało się opłacalne pod względem rachunku zysków i strat. Office dla Androida to doskonała baza dla pakietu Office na komputerach linuksowych. Mobilny system operacyjny Google jest oparty na systemie Linux, dlatego łatwiej będzie zaadaptować pakiet dla środowiska desktopowego Linux.

Zaskakującą informację podał na swoim blogu Michael Larabel, któremu udało się przewidzieć m.in. wydanie klienta Steam dla Linuksa. Czy okaże się ona prawdą? Wydaje się, że z rynku urządzeń linuksowych monopolista wydawca najpopularniejszego pakietu biurowego będzie w stanie wyciągnąć pieniądze stosunkowo niskim kosztem. Czy tym samym przyczyni się do wzrostu popularności Linuksa?

Źródło: Phoronix przez: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *