Skype + Alexa = darmowe minuty na rozmowy. Czy Cortana odchodzi do lamusa?

Skype Windows 10

W 2017 roku w aplikacji Skype na Androidzie i iOS zadebiutowała inteligentna asystentka Cortana, która później pojawiła się także w aplikacji na PC. Niestety nie zdążyła on pojawić się na wszystkich rynkach i już nie zdąży – zostało jej bowiem nieco ponad miesiąc życia. 30 kwietnia 2019 roku bot Cortana w aplikacji Skype zostanie wyłączony, a jego miejsce zajmie Alexa od Amazona.

Użytkownicy Skype, którzy korzystali z Cortany, mogą otrzymywać powiadomienia o nadchodzącym końcu usługi. Poinformował o tym za pośrednictwem Twittera użytkownik Florian Beaubois.

Udostępnił on także zrzuty ekranu pokazujące proces łączenia kont Skype i Amazon. Aby zachęcić użytkowników, Microsoft przygotował specjalną ofertę: każdy kto zdecyduje się na integrację z Alexą, dostanie 200 darmowych minut do wykorzystania w popularnym komunikatorze.

Skype + Alexa = 200 darmowych minut do wykorzystania na rozmowy w Skype

Jednak koniec bota Cortany nie ma żadnego wpływu na pozostałe boty Skype’a. Istniejące programy nadal będą działać tak jak do tej pory. Jeśli jesteście ciekawi co potrafią boty na Skype, sprawdźcie to sami na tej stronie.

Źródło: Twitter, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *