Skype for Business połączy funkcjonalności Skype oraz Lync

Microsoft zapowiedział nową wersję usługi Lync, która zostanie wprowadzona pod nazwą Skype for Business. Nowe rozwiązanie łączy w sobie najważniejsze funkcjonalności Skype oraz Lync. Użytkownicy będą mogli skorzystać z niego w pierwszej połowie 2015 roku.

Skype zmienił sposób, w jaki ludzie komunikują się za pomocą internetu. Dzisiaj z komunikatora na różnych platformach korzysta ponad 300 milionów użytkowników. Skype stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi, które służy do wysyłania wiadomości, rozmów oraz dzielenia się dokumentami.

Microsoft Lync to oprogramowanie, które upraszcza i ujednolica wiele narzędzi, które pomagają pracownikom komunikować się podczas pracy. Lync pozwala pracownikom wysyłać natychmiastowe wiadomości, prowadzić rozmowy oraz wideokonferencje. Obecnie na całym świecie z Microsoft Lync korzystają tysiące organizacji – od małych przedsiębiorstw do międzynarodowych korporacji.

Skype for Business łączy w sobie najważniejsze funkcjonalności Skype oraz Lync. Zaimplementowane zostaną znane ze Skype ikony nawiązywania i kończenia połączeń oraz rozmów wideo. Skype for Business będzie oferował znane z Lync możliwości udostępniania plików oraz połączeń głosowych. Możliwe będzie prowadzenie rozmów wideo ze wszystkimi użytkownikami Skype, niezależnie od urządzeń z jakich korzystają.

Skype for Business pojawi się w przyszłej aktualizacji Lync Server 2013, w pierwszej połowie 2015 roku. Użytkownicy Office 365 automatycznie otrzymają odpowiednią aktualizację.

Źródło: Microsoft

1 thoughts on “Skype for Business połączy funkcjonalności Skype oraz Lync

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *