Skype for Business zastępuje Microsoft Lync

W połowie listopada ubiegłego roku pojawiły się pierwsze informacje o rozpoczęciu prac nad usługą Skype for Business. Nowa usługa w założeniach producenta miała łączyć najważniejsze cechy komunikatora Skype oraz Microsoft Lync. Zgodnie z zapowiedzią, nowa usługa zadebiutuje w pierwszym kwartale bieżącego roku, a dokładnie już w przyszłym tygodniu, zastępując przy tym usługą Lync.

W praktyce Skype for Business łączyć będzie najważniejsze cechy Lync oraz komunikatora Skype. Decyzja Microsoftu podyktowana jest planem połączenia podobnych do siebie marek. Zmiana brandu widoczna będzie wraz z najnowszą aktualizacją Microsoft Lync, która nastąpi 18 marca bieżącego roku, a więc już za tydzień. Usługa zintegrowana będzie z Office 365 i według zapewnień ma oferować większą intuicyjność oraz stabilniejsze działanie.

Warto dodać, że to początek zmian związanych z rebrandingiem usług Microsoftu. Windows Store w najnowszej aktualizacji Windows 10 łączy usługi Music oraz Video, natomiast OneDrive for Business zastępuje SharePoint.

Źródło: Winbeta, Instalki

1 thoughts on “Skype for Business zastępuje Microsoft Lync

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *