Skype for Business dostępny z aktualizacją Office 2013

W ubiegłym miesiącu zapowiadaliśmy nadejście Skype for Business – komunikatora dla biznesu, stanowiącego połączenie Skype’a oraz Microsoft Lync. Już 3 dni później firma z Redmond wydała wersję testową nadchodzącego produktu dla Office 2016 preview, a od dziś Skype for Business dostępny jest wraz z najnowszą aktualizacją pakietu Office 2013 dla wszystkich.

Przypominamy, że Skype for Business pojawił się jako następca wysłużonego Microsoft Lync. Jako integralna część pakietu Office 2013, umożliwia prowadzenie rozmów tekstowych, głosowych, a także konferencji wideo. Komunikacja możliwa jest również z użytkownikami posiadającymi klasycznego Skype’a, zarówno w wersji desktopowej, jak również dla urządzeń z systemem Android, iOS oraz Windows Phone.

Wraz z kwietniową aktualizacją, usługa Lync Online zostanie automatycznie zastąpiona przez Skype for Business Online – w zależności od regionu proces przejścia do nowej usługi będzie trwał od dziś do końca maja. Należy zatem uzbroić się jeszcze przez kilka tygodni w cierpliwość.

Microsoft przygotował z tej okazji specjalny poradnik, który ułatwi początkującym korzystanie z produktu. Więcej informacji na temat nowych funkcji znajdziemy z kolei pod tym adresem.

Źródło: Office Blog via Instalki

1 thoughts on “Skype for Business dostępny z aktualizacją Office 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *