Tak wygląda Windows 10 w wersji na tablety

Windows 10 będzie systemem dostępnym na szerokiej gamie urządzeń, poczynając od komputerów PC, poprzez tablety, a na smartfonach kończąc. Pomimo unifikacji, poszczególne wersje systemu będą się od siebie nieco różnić. Właśnie poznaliśmy, jak wygląda wersja na tablety o przekątnej ekranu poniżej 8 cali.

Microsoft podzielił swój system na dwie wersje – powyżej i poniżej 8 cali. Te powyżej będą posiadały klasyczne menu start, pulpit i możliwość uruchamiania standardowych aplikacji. Mniejsze urządzenia zostaną ograniczone do aplikacji pochodzących z Windows Store. Odmieniony będzie także wygląd.

Serwis Winbeta miał już okazję przetestować Windows 10 na tablecie, którego przekątna ekranu wynosiła mniej, niż 8 cali. Jak dowiadujemy się z artykułu, system jest w tym przypadku pozbawiony klasycznego pulpitu, a całość opiera się na ekranie startowym, z którego wybierać możemy aplikacje.

Oczywiście należy wziąć pod uwagę fakt, że jest to wciąż wczesna wersja systemu i do momentu premiery dużo rzeczy ulegnie jeszcze zmianie. Już teraz możemy sobie jednak wyrobić zdanie na temat mniejszych tabletów z Windowsem.

win 10 tablet 2
Windows 10 na małym tablecie [1]

Zac Bowden z Winbeta zachwala przede wszystkim przygotowanie aplikacji, które dostosowują swój wygląd do różnych rozmiarów wyświetlacza, robiąc przy okazji użytek z otrzymanej przestrzeni. W prawym dolnym rogu aplikacji znajduje się specjalne menu, które daje nam dostęp do najważniejszych opcji związanych z danym programem. Umiejscowienie tego elementu nie jest przypadkowe – można go wygodnie obsługiwać za pomocą prawego kciuka.

Co ciekawe, do tabletu można bezproblemowo podłączyć klawiaturę i myszkę za pomocą modułu Bluetooth. Dzięki temu korzystanie z takich aplikacji jak Office będzie po prostu wygodniejsze. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy często pracują podczas podróży.

Win 10 tablet_3
Windows 10 na małym tablecie [2]

Poniżej zamieszczamy kilka screenów z tabletowego systemu. Warto zaznaczyć, że wygląd z pewnością do momentu premiery ulegnie jeszcze zmianie.

Win 10 tablet_1
Windows 10 na małym tablecie [3]


Win 10 tablet_4
Windows 10 na małym tablecie [4]


Win 10 tablet_5
Windows 10 na małym tablecie [5]


Win 10 tablet_6
Windows 10 na małym tablecie [6]

Źródło: Winbeta.org via Instalki / Foto: Winbeta.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *