Od teraz uruchomisz wideokonferencje Skype w przeglądarce

Skype Meetings

Microsoft zaprezentował kolejne rozwiązanie w ofercie swojego komunikatora – Skype Meetings. To usługa przeznaczona przede wszystkim dla niewielkich firm do wspólnej pracy nad projektami, prowadzenia wideokonferencji oraz prezentacji.

Skype Meetings umożliwia łatwe połączenie się z innymi osobami bezpośrednio w przeglądarce. Wystarczy kliknąć w otrzymany od innej osoby link. Wśród możliwości znajdziemy nie tylko wideorozmowy. Uczestnicy mogą też udostępniać slajdy z prezentacji, a nawet zakreślać najważniejsze elementy wirtualnym wskaźnikiem.

Osoba zarządzająca prezentacją może wyciszać wybranych uczestników i dodawać nowych. Co ciekawe, rozwiązanie jest dostępne za darmo. Przez 60 dni można się jednocześnie łączyć z 10 osobami. Po tym czasie darmowy profil oferuje wideokonferencje w maksymalnie 3 osoby. Aby skorzystać z reszty przywilejów, należy wykupić abonament Office 365.

Niestety obecnie rozwiązanie jest dostępne wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, kiedy ewentualnie pojawi się w naszym kraju.

Źródło: Instalki.pl via Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *