Skype zostanie zintegrowany z przeglądarką Microsoft Edge

Microsoft pracuje obecnie nad rozwojem swojej stosunkowo świeżej przeglądarki, która zadebiutowała w systemie Windows 10. W nadchodzących miesiącach Edge powinien otrzymać wsparcie dla wtyczek i rozszerzeń. To jednak nie koniec nowości. Z przeglądarką zintegrowany zostanie komunikator Skype.

Microsoft zapowiedział właśnie, że wersja testowa Object RTC API została już zintegrowana z Windows 10 Insider Preview. Co to oznacza? Swobodne korzystanie ze Skype bezpośrednio w przeglądarce internetowej Edge bez konieczności instalowania dodatkowych rozszerzeń i wtyczek.

Gotowe rozwiązanie ma się pojawić w finalnej wersji systemu w przeciągu najbliższych miesięcy. Dlaczego jest to ważne dla użytkowników Skype? Dzięki temu będą oni mogli korzystać z komunikatora bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek. Może się to zatem okazać przydatne dla osób mniej zaznajomionych z tematem, które nie wiedzą, jak korzystać z takich rozszerzeń.

Pominięcie dodatkowych wtyczek sprawi również, że sam komunikator będzie działał sprawniej i szybciej. Z poziomu przeglądarki dostępne będą wszystkie formy komunikacji, wraz z grupowym wideoczatem. Co ciekawe, połączenie będą mogły nawiązać osoby korzystające z zupełnie innych przeglądarek i systemów.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *