Skype zmaga się z dużą awarią

Poniedziałek okazał się niezbyt szczęśliwym dniem dla Microsoftu. Od jakiegoś czasu gigant z Redmond zmaga się z dużą awarią swojego komunikatora – Skype. Nie działają między innymi statusy i połączenia głosowe/wideo.

Microsoft poinformował na Twitterze, jak również na swojej stronie, że jest świadomy problemów z komunikatorem i działa nad ich rozwiązaniem. Usterka dotyczy użytkowników na całym świecie.

Na czym dokładnie ona polega? Przede wszystkim nie działają statusy. Wszystkie osoby na liście kontaktów są wyświetlane jako niedostępne. Program informuje nas również, że nie posiadamy aktywnego połączenia z siecią.

Ze względu na fakt, iż komunikator widzi wszystkich jako niedostępnych, nie można wykonywać połączeń audio oraz wideo. Wysyłanie zwykłych wiadomości tekstowych działa normalnie, choć pewne anomalie zachodzą w chronologii ich wyświetlania na czacie.

Microsoft obiecuje, że problem zostanie rozwiązany najszybciej, jak tylko się da. Do tego czasu pozostaje korzystanie ze Skype for Web, czyli wersji komunikatora dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej. Microsoft zapewnia, że działa ona normalnie.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *